czwartek, 14 kwietnia 2016

Kobieto dbaj o swoje zdrowie! Cytologia profilaktyką raka szyjki macicy


Do napisania tego posta zainspirowało mnie zdjęcie pomnika rzeszowskiego  znalezione w sieci
a jego treśc jasno mówi o ochronie życia przed rakiem szyjki macicy.
Nie daj się zaskoczyćRak szyjki macicy to cichy zabójca aż pięciu Polek dziennie. To dlatego każdy ginekolog powinien wykonać cytologię swoim pacjentkom przynajmniej raz w roku. 

W Polsce umieralność kobiet na raka szyjki macicy jest większa niż w innych krajach europejskich. Dzieje się tak, ponieważ Polki zbyt późno trafiają do ginekologa.

Nie daj się nowotworowi i zrób cytologię!


Cytologia to badanie, które może uratować Ci życie. Dzięki niemu można wykryć stany przedrakowe i zapobiec rozwojowi raka szyjki macicy. Jeśli zmiany zostaną wykryte odpowiednio wcześnie, szansa ich całkowitego wyleczenia jest bardzo duża. Dzięki cytologii można również wykryć infekcję dróg rodnych oraz nieprawidłowe komórki, które w przyszłości mogą przekształcić się w komórki nowotworowe. Wdrożenie odpowiedniego leczenia może zapobiec rozwojowi raka. Pamiętaj jednak, że aby odpowiednio wcześnie wykryć chorobę, należy regularnie wykonywać cytologię. Cytologia to krótkie bezbolesne badanie, które stanowi jedną z najlepszych metod profilaktycznych raka szyjki macicy. Ciągle zapominamy, że wcześnie wykryta chorobę można całkowicie wyleczyć! Państwowa służba zdrowia robi cytologię bezpłatnie a koszt badania prywatnego to 30 - 40 zł.

Szkoda czekać aż będzie za późno!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz