środa, 22 czerwca 2016

Przygotowanie cery mieszanej do makijażu

Przedstawiam moje sposoby na przygotowanie cery mieszanej do makijażu, aby wyglądał jak najpiękniej  i  utrzymywał się jak najdłużej.


Nadmienić należy, że choćbyśmy nie wiem jak cudownych kosmetyków użyły to trzeba pamiętać, iż podstawą dobrze wyglądającego  i długo utrzymującego się  makijażu jest odpowiednia pielęgnacja cery.
  1. Peeling. Chcąc odpowiednio przygotować skórę do dobrego przyjmowania kosmetyków pielęgnacyjnych należy ją regularnie złuszczać. Pozbycie się martwego naskórka zapewni nam gładką i jednolitą cerę. Moje ulubione peelingi to peeling enzymatyczny np. z Biochemii Urody i peeling kawitacyjny.
  2. Po złuszczeniu naskórka warto nałożyć maskę odpowiednią do typu cery. Nakładam maskę algową celem nawilżenia lub glinki celem oczyszczenia skóry. Oczywiście peeling i maseczki stosuje według potrzeby cery na oczyszczona wcześniej twarz.
  3. Demakijaż. W pielęgnacji cery jest zdecydowanie niezbędny. Nie chodzi jedynie o usunięcie kosmetyków kolorowych lecz "całego dnia lub nocy" z twarzy. Do tego celu stosuję płyn micelarny lub olej, by rozpuścić makijaż.
  4. Po demakijażu myjemy twarz środkiem łączonym z wodą. Mój ulubiony olejek myjący z Biochemii Urody
  5. Tonizowanie.
  6. Nie czekam aż tonik wyschnie i na jeszcze mokrą skórę twarzy i okolice oczu nakładam krem lub serum w bardzo niewielkich ilościach. Dzięki temu, że skóra jest wilgotna mamy lepszy poślizg i nakładany na nią kosmetyk dużo łatwiej się rozprowadza mimo małej ilości. Przesadzona porcja kremu nie wygląda dobrze na twarzy i ciężko, aby wchłonęła się całkowicie. zasada im mniej tym więcej pozytywnie rokuje na wygląd  przyszłego makijażu.
  7. Nakładam krem  z filtrem - mój ulubiony Vichy - emulsja matująca klik. Ten krok do makijażu nie jest konieczny, lecz uważam, że należy chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym w ciągu dnia.
  8. Cera jest gładka - nie potrzebuję już bazy pod makijaż dzięki w/w kremowi.
  9. Wykonuję makijaż.
  10. Od dawna używam podkładów mineralnych sypkich z Lily lolo lub Pixie. stosuję również podkłady w kremie do cery mieszanej lub tłustej. W dniu, kiedy panują wysokie temperatury nakładam również puder bambusowy z Biochemii Urody. Resztę makijażu wykonują według potrzeby i chęci w danym dniu.

1 komentarz: