czwartek, 7 września 2017

sposoby stosowania toniku


Tonik stosuję na różne sposoby w zależności od rodzaju kosmetyku i potrzeb skóry.
Zapraszam na moje sposoby.


 1. tradycyjnie wacikiem
 2. maseczka tonikowa
 3. spryskiwanie
 4. metoda bezwacikowa - nakładanie dłońmi/wklepywanie


1. tradycyjnie wacikiem


Metodę tę wykorzystuję już tylko do toników kwasowych.


2. maseczka tonikowa 

Potrzebne są tutaj waciki lub suche chusteczki do demakijażu. Pamiętamy aby waciki należy rozdzielić na cieńsze warstwy. Następnie namaczamy wodą mineralną lub przegotowaną i dopiero aplikujemy tonik a w dalszej kolejności nakładamy na twarz na 3-4 min.
Moim zdaniem jest to delikatniejsze dla skóry i bardziej ją nawilża. Po ściągnięciu maseczki łatwiej wchłaniają się kolejne kosmetyki. Metodę podpatrzyłam na kanale nisiax83  


3 spryskiwanie

Wystarczy butelka z atomizerem. Do tej metody stosuję toniki bez alkoholu i kwasów ze względu na wrażliwość oczu i skóry wokół niej. Sposób ten jest  najrzadziej stosowany w mojej pielęgnacji.


4 metoda bezwacikowa - nakładanie dłońmi/wklepywanie

Metoda ta jest zdecydowanie najczęściej przeze mnie stosowana. Wymaga dosłownie odrobiny toniku na zagłębienie dłoni. Następnie pobieramy palcami drugiej ręki i przenosimy kosmetyk na twarz delikatnie i.lub wklepujemy. Trochę jak mężczyzna po goleniu. Mokra twarz daje poślizg i sprawia, że łatwiej nakładają się kolejne kosmetyki i w zdecydowanie mniejszej ilości  a co za tym idzie - szybciej wchłaniają i nie obciążają zbędnie skóry. Jest to również bardziej ekonomiczne, gdyż nie potrzebujemy wacików i wykorzystujemy minimalną ilość toniku.

4 komentarze:

 1. Ja o wiele bardziej lubię toniki z atomizerem. Staram się jak najmniej podrażniać skórę twarzy, a i tak zmywając makijaż przecieram ją kilka razy wacikami namoczonymi płynem micelarnym i to wystarczy jeśli chodzi o pocieranie. Później wklepuje tonik i jestem zadowolona z aplikacji :) O maseczce z wacików nie słyszałam, ale jakoś mnie nie zachęca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba poświęcić kilka minut ale skóra więcej pobiera

   Usuń
 2. Ja już teraz używam tylko toników z atomizerem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja stosuję tradycyjnie na wacik i wklepuję. O maseczkach nie słyszałam :)
  Zapraszam do siebie :)
  http://przystanekszczescia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń